Norwich & District Handicap League -
Administrator - Jimmy Cross | jimmycross75@gmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups H'cap Scotch Pairs | H'cap Snooker Pairs | H'cap Snooker Singles | H'cap Snooker Subsidiary | H'cap Team KO |
H'cap Snooker Pairs
  Match Date
Home Players
 
Away Players
First Round
1
Saturday, November 19, 2016 (22:00)
(Spireites) Ray Levers
(Spireites) Paul Parke
1 - 3
Luke Pinches (Woodside C)
David Church (Woodside Whirlwinds)
2
Saturday, November 19, 2016 (22:00)
(Spireites) Andy Rose
(Spireites) Jimmy Cross
2 - 3
Colin Dunger (Canary Social)
Andrew Fidler (Canary Social)
3
Saturday, November 19, 2016 (22:00)
(Woodside C) Grant Miles
(Woodside B) Liam Blofeld
1 - 3
Shaun Peacock (St Philips A)
Alan Webster (St Philips A)
4
Saturday, November 19, 2016 (22:00)
(St Philips A) Darryl Newman
(St Philips A) Malcolm Myers
3 - 0
BYE BYE(BYE)
BYE BYE (BYE)
5
Saturday, November 19, 2016 (22:00)
(Ludham A) Richard Floate
(Ludham A) Finley Brown
3 - 0
BYE BYE(BYE)
BYE BYE (BYE)
6
Saturday, November 19, 2016 (22:00)
(Woodside C) Jon Hubbard
(Woodside B) Ben Hubbard
3 - 0
Callum Davison (Woodside B)
Reggie Edwards (Woodside B)
7
Saturday, November 19, 2016 (22:00)
(Woodside A) Shane Pickett
(Woodside A) Sam Betts
3 - 1
Andrew Spaul (Hethersett)
Ivan Timbers (Hethersett)
8
Saturday, November 19, 2016 (22:00)
(Broadland C) Fraser Dobson
(Broadland C) Ben Baker
3 - 0
BYE BYE(BYE)
BYE BYE (BYE)
Quarter-Final
9
Saturday, February 18, 2017 (22:00)
(Broadland C) Fraser Dobson
(Broadland C) Ben Baker
1 - 3
Jon Hubbard (Woodside C)
Ben Hubbard (Woodside B)
10
Saturday, February 18, 2017 (22:00)
(St Philips A) Darryl Newman
(St Philips A) Malcolm Myers
2 - 3
Richard Floate (Ludham A)
Finley Brown (Ludham A)
11
Saturday, February 18, 2017 (22:00)
(Woodside A) Shane Pickett
(Woodside A) Sam Betts
3 - 2
Luke Pinches (Woodside C)
David Church (Woodside Whirlwinds)
12
Saturday, February 18, 2017 (22:00)
(St Philips A) Shaun Peacock
(St Philips A) Alan Webster
3 - 1
Colin Dunger (Canary Social)
Andrew Fidler (Canary Social)
Semi-Final
13
Saturday, March 25, 2017 (22:00)
(Woodside C) Jon Hubbard
(Woodside B) Ben Hubbard
2 - 3
Shaun Peacock (St Philips A)
Alan Webster (St Philips A)
14
Saturday, March 25, 2017 (22:00)
(Ludham A) Richard Floate
(Ludham A) Finley Brown
3 - 2
Shane Pickett (Woodside A)
Sam Betts (Woodside A)
Final
15
Tuesday, April 18, 2017 (19:00)
(Ludham A) Richard Floate
(Ludham A) Finley Brown
-
Shaun Peacock (St Philips A)
Alan Webster (St Philips A)