Exeter & District Snooker League - |
Administrator - Richard Reid | richardreidspurs@yahoo.co.uk | 07816227404 | ||||
League | Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe | |||
Cups | BREALY ROSE BOWL | CAPTAINS CUP DIV 1 | CAPTAINS CUP DIV 2 | GRAND MASTERS | HANDICAP SNOOKER | INTER CLUB KO (SCRATCH) | INTER TEAM KO | JOHN STREET CUP | PAIRS HANDICAP | SNOOKER OPEN | | |||
|
PAIRS HANDICAP |
Match Date | Home
Players
|
Hcp |
Hcp |
Away
Players |
||
Preliminary Round | ||||||
1 |
By Tuesday, March 29, 2022 (19:00) |
40
|
3 - 2 |
52
|
MARK DE SOUZA (HEAVITREE SOCIAL) SHANE OLLIVEIRO (HEAVITREE SOCIAL) |
|
First Round | ||||||
2 |
On Monday, April 25, 2022 |
35
|
0 - 3 |
23
|
SHAUN GREENAWAY (Whipton Institute A) PAUL LETHBRIDGE (Whipton Institute A) |
|
3 |
By Monday, April 25, 2022 (19:00) |
10
|
3 - 1 |
36
|
SHAUN WASHBOURN (Whipton Institute A) RICHARD SCANT (Whipton Institute A) |
|
4 |
By Monday, April 25, 2022 (19:00) |
4
|
0 - 3 |
16
|
BILLY GINN (Heavitree Cons A) ANDY BISSETT (Heavitree Cons A) |
|
5 |
By Monday, April 25, 2022 (19:00) |
13
|
3 - 0 |
25
|
MICHAEL STONE (Whipton Institute B) TONY GRIFFITHS (Whipton Institute B) |
|
6 |
By Monday, April 25, 2022 (19:00) |
22
|
3 - 1 |
40
|
SHAUN ORMANDY (Heavitree Cons A) RICHARD DOROTHY (Heavitree Cons A) |
|
7 |
By Monday, April 25, 2022 (19:00) |
41
|
2 - 3 |
60
|
MALCOLM JOHNSON (Whipton Labour B) LEN HUGHES (Whipton Labour B) |
|
8 |
By Monday, April 25, 2022 (19:00) |
35
|
3 - 2 |
29
|
JAMES BOWLEY (HEAVITREE SOCIAL) JON PERRY (HEAVITREE SOCIAL) |
|
9 |
By Monday, April 25, 2022 (19:00) |
50
|
3 - 2 |
32
|
DAVID O'NEILL (Whipton Institute A) JOHN LEWIS (Whipton Institute A) |
|
Quarter-Final | ||||||
10 |
By Sunday, May 15, 2022 (19:00) |
23
|
1 - 3 |
16
|
BILLY GINN (Heavitree Cons A) ANDY BISSETT (Heavitree Cons A) |
|
11 |
By Sunday, May 15, 2022 (19:00) |
10
|
3 - 1 |
22
|
IAN MOORE (Polsloe & Priory B) Dean Willis (Polsloe & Priory B) |
|
12 |
By Sunday, May 15, 2022 (19:00) |
13
|
3 - 0 |
35
|
ALEX BUCKINGHAM (GWR West A) LEE FOLLAND (GWR West A) |
|
13 |
By Sunday, May 15, 2022 (19:00) |
60
|
2 - 3 |
50
|
MICHAEL CORRICK (GWR West C) PAUL ROURKE (GWR West C) |
|
Semi-Final | ||||||
14 |
By Wednesday, June 15, 2022 (19:00) |
50
|
3 - 0 |
16
|
BILLY GINN (Heavitree Cons A) ANDY BISSETT (Heavitree Cons A) |
|
15 |
By Wednesday, June 15, 2022 (19:00) |
13
|
3 - 0 |
10
|
GERAINT WILLIAMS (Whipton Labour A) JAMIE DENHAM (Whipton Labour A) |
|
Final | ||||||
16 |
On Tuesday, June 28, 2022 (19:00) |
50
|
1 - 3 |
13
|
NEIL ALLUM (Pinhoe B) JAMES ALLUM (Pinhoe B) |