CMS Snooker League

Administrator - Phil Moore | felipemoore@hotmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Billiards pairs | Bradley Cup | Cathedral Billiards Cup | Cathedral Snooker Cup | Chris Hynes Cup | Clare cup billiards champion | Denny League | Guinness cup | John Daley Snooker Champion | Lamkin cup billiards | Peter Meyers Cup | Snooker pairs | Waldron Cup |

Guinness cup
Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
Preliminary Round
By 03 May 2023
Ritchie Emery
(O.L.O.S)
26
Won - Lost
1
P Downward
(O.L.O.S)
By 03 May 2023
Ethan Llewelyn
(Holy Name B)
10
Won - Lost
10
Kyle Nuttie
(Holy Name B)
Fourth Round
On 05 May 2023
Dan Magill
(Olive Bank)
46
Won - Lost
27
S Corfield
(Guild Hall Prescot)
On 05 May 2023
McKeever Michael
(Richmond)
-24
Lost - Won
27
A jr Corfield
(Guild Hall Prescot)
On 05 May 2023
K Bailey
(O.L.O.S)
12
Lost - Won
11
Andy Corfield
(Guild Hall Prescot)
On 05 May 2023
Geo Paradississ
(Richmond)
10
Won - Lost
48
P Hough
(Olive Bank)
On 05 May 2023
Dan Stedman
(O.L.O.S)
-5
Won - Lost
25
D Watson
(Olive Bank)
On 05 May 2023
Chris Magill
(Olive Bank)
37
Lost - Won
28
P Hughes
(O.L.O.S)
On 05 May 2023
S Wilson
(Guild Hall Prescot)
5
Lost - Won
13
J Moloney
(O.L.O.S)
On 05 May 2023
A Duggan
(Richmond)
30
Won - Lost
6
Ad Corfield
(Guild Hall Prescot)
On 05 May 2023
Ritchie Emery
(O.L.O.S)
26
Lost - Won
23
Olie Johnson
(Holy Name B)
On 05 May 2023
Roy Stedman
(O.L.O.S)
34
Won - Lost
6
John Hanford
(Richmond)
On 05 May 2023
W Johnstone
(Holy Name A)
5
Won - Lost
45
P Jenkins
(Olive Bank)
On 05 May 2023
A Garbe
(Longmore A)
27
Won - Lost
-18
Bill Nuttie
(Holy Name B)
On 05 May 2023
Mark Hughes
(Olive Bank)
32
Lost - Won
35
Ste Llewelyn
(Holy Name B)
On 05 May 2023
G Kewin
(Longmore A)
37
Won - Lost
50
G Gordon
(Olive Bank)
On 05 May 2023
Ethan Llewelyn
(Holy Name B)
10
Won - Lost
25
John Bate u r
(Holy Name B)
By 05 May 2023
Mike Atherton
(Thingwall)
4
Won - Lost
22
Danny Barry
(Holy Name B)
Quarter-Final
By 17 May 2023
Olie Johnson
(Holy Name B)
23
Lost - Won
27
A jr Corfield
(Guild Hall Prescot)
By 17 May 2023
A Duggan
(Richmond)
30
Lost - Won
11
Andy Corfield
(Guild Hall Prescot)
By 17 May 2023
P Hughes
(O.L.O.S)
28
Lost - Won
27
A Garbe
(Longmore A)
By 17 May 2023
Roy Stedman
(O.L.O.S)
34
Lost - Won
10
Geo Paradississ
(Richmond)
By 17 May 2023
Ste Llewelyn
(Holy Name B)
35
Lost - Won
10
Ethan Llewelyn
(Holy Name B)
By 17 May 2023
W Johnstone
(Holy Name A)
5
Won - Lost
13
J Moloney
(O.L.O.S)
By 17 May 2023
Dan Stedman
(O.L.O.S)
-5
Lost - Won
37
G Kewin
(Longmore A)
On 24 May 2023
W Johnstone
(Holy Name A)
5
Won - Lost
27
A jr Corfield
(Guild Hall Prescot)
On 24 May 2023
Geo Paradississ
(Richmond)
10
Lost - Won
11
Andy Corfield
(Guild Hall Prescot)
On 24 May 2023
Mike Atherton
(Thingwall)
4
Won - Lost
37
G Kewin
(Longmore A)
On 24 May 2023
Ethan Llewelyn
(Holy Name B)
10
Won - Lost
27
A Garbe
(Longmore A)
Semi-Final
On 31 May 2023
Mike Atherton
(Thingwall)
4
Lost - Won
11
Andy Corfield
(Guild Hall Prescot)
On 31 May 2023
Ethan Llewelyn
(Holy Name B)
10
Won - Lost
5
W Johnstone
(Holy Name A)
Final
On 31 May 2023
Ethan Llewelyn
(Holy Name B)
10
Won - Lost
11
Andy Corfield
(Guild Hall Prescot)