CMS Snooker League

Administrator - Phil Moore | felipemoore@hotmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Billiards pairs | Bradley Cup | Cathedral Billiards Cup | Cathedral Snooker Cup | Chris Hynes Cup | Clare cup billiards champion | Denny League | Guinness cup | John Daley Snooker Champion | Lamkin cup billiards | Peter Meyers Cup | Snooker pairs | Waldron Cup |

Snooker pairs
Match Date
Home Players
Hcp
 
Hcp
Away Players
Preliminary Round
On 14 November 2022
P Downward
(O.L.O.S)
Roy Stedman
(O.L.O.S)
18
Lost - Won
5
Dan Stedman
(O.L.O.S)
J Moloney
(O.L.O.S)
On 14 November 2022
R Crawley
(Longmore A)
J Hulme
(Longmore A)
41
W.O -
23
Ste Llewelyn
(Holy Name B)
Ethan Llewelyn
(Holy Name B)
On 14 November 2022
Mike Atherton
(Thingwall)
Mike Murphy
(Thingwall)
12
W.O -
8
Boggs K
(O.L.O.S)
CHRIS WRIGHT
(O.L.O.S)
On 14 November 2022
A Duggan
(Richmond)
John Hanford
(Richmond)
18
Lost - Won
16
Gary Brewer
(Guild Hall Prescot)
F Lach
(Guild Hall Prescot)
Fourth Round
On 08 July 2023
J Moloney
(O.L.O.S)
Dan Stedman
(O.L.O.S)
5
Won - Lost
17
A jr Corfield
(Guild Hall Prescot)
Ad Corfield
(Guild Hall Prescot)
On 08 July 2023
Andy Corfield
(Guild Hall Prescot)
S Corfield
(Guild Hall Prescot)
19
Lost - Won
23
Danny Barry
(Holy Name B)
Olie Johnson
(Holy Name B)
On 08 July 2023
S Wilson
(Guild Hall Prescot)
S Burrows
(Guild Hall Prescot)
9
Lost - Won
-7
McKeever Michael
(Richmond )
Geo Paradississ
(Richmond )
On 08 July 2023
K Bailey
(O.L.O.S)
Ritchie Emery
(O.L.O.S)
19
Lost - Won
17
W Johnstone
(Holy Name A)
J Cassidy
(Holy Name A)
On 08 July 2023
A Garbe
(Longmore A)
G Kewin
(Longmore A)
32
Lost - Won
41
R Crawley
(Longmore A)
J Hulme
(Longmore A)
On 08 July 2023
Mike Atherton
(Thingwall)
Mike Murphy
(Thingwall)
12
Won - Lost
16
Gary Brewer
(Guild Hall Prescot)
F Lach
(Guild Hall Prescot)
On 08 July 2023
P Jenkins
(Olive Bank)
P Hough
(Olive Bank)
47
Lost - Won
42
Dan Magill
(Olive Bank)
Chris  Magill
(Olive Bank)
On 08 July 2023
D Watson
(Olive Bank)
Mark Hughes
(Olive Bank)
29
Lost - Won
-4
Bill Nuttie
(Holy Name B)
Kyle Nuttie
(Holy Name B)
Quarter-Final
On 19 July 2023
J Moloney
(O.L.O.S)
Dan Stedman
(O.L.O.S)
5
Won - Lost
-7
McKeever Michael
(Richmond )
Geo Paradississ
(Richmond )
On 19 July 2023
Dan Magill
(Olive Bank)
Chris Magill
(Olive Bank)
42
Lost - Won
-4
Bill Nuttie
(Holy Name B)
Kyle Nuttie
(Holy Name B)
On 19 July 2023
Danny Barry
(Holy Name B)
Olie Johnson
(Holy Name B)
23
Won - Lost
17
W Johnstone
(Holy Name A)
J Cassidy
(Holy Name A)
On 19 July 2023
R Crawley
(Longmore A)
J Hulme
(Longmore A)
41
Lost - Won
12
Mike Atherton
(Thingwall)
Mike Murphy
(Thingwall)
Semi-Final
On 26 July 2023
Mike Atherton
(Thingwall)
Mike Murphy
(Thingwall)
12
1 - 2
23
Danny Barry
(Holy Name B)
Olie Johnson
(Holy Name B)
On 26 July 2023
Bill Nuttie
(Holy Name B)
Kyle Nuttie
(Holy Name B)
-4
0 - 2
5
Dan Stedman
(O.L.O.S)
J Moloney
(O.L.O.S)
Final
On 02 August 2023
Danny Barry
(Holy Name B)
Olie Johnson
(Holy Name B)
23
2 - 1
5
Dan Stedman
(O.L.O.S)
J Moloney
(O.L.O.S)