St. Helens & District (Thurs.) Snooker League

Administrator - Dave O'Dowd | david_odowd@hotmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Alan Crosby Memorial Cup (Individual H'Cap) | Alan Hill Memorial Trophy (Pairs) | Bert Harris Memorial Cup (Under 25's) | Frank Owen Trophy (Over 50's) | Jimmy Rigby Cup (Three Man Team) | K.W.T. Bowl | K.W.T. Cup | O'Dowd/Ormiston Trophy (Scratch Individual) |

   
Jimmy Rigby Cup (Three Man Team)
Match Date
Home Team
  Away Team
Venue
First Round
By 24 January 2023
East Sutton 3 (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
St Teresas 2 (3AS)
(Division 4)
East Sutton Labour Club
By 24 January 2023
Rainhill Ex-Services 1 (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
Windle Social (3AS)
(Division 4)
Rainhill Ex-Services Club
By 24 January 2023
Sidac 1 (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
St Annes 1 (3AS)
(Division 4)
Sidac Sports & Social Club
By 24 January 2023
St Teresas 1 (3AS)
(Division 4)
Lost - Won
Birchley (3AS)
(Division 4)
St. Teresas Parish Centre
By 24 January 2023
St Annes 2 (3AS)
(Division 4)
Lost - Won
Unison (3AS)
(Division 4)
St. Anne & Blessed Dominic Parish Club
By 24 January 2023
Scala (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
Parr Cons 3 (3AS)
(Division 4)
Scala Snooker & Pool Centre
By 24 January 2023
Windleshaw (3AS)
(Division 4)
-
Bye
(Division 3)
T.B.C.
By 24 January 2023
East Sutton 1 (3AS)
(Division 4)
-
Bye
(Division 3)
T.B.C.
By 24 January 2023
Parr Cons 2 (3AS)
(Division 4)
-
Bye
(Division 3)
T.B.C.
By 24 January 2023
Sidac 2 (3AS)
(Division 4)
-
Bye
(Division 3)
T.B.C.
By 24 January 2023
East Sutton 2 (3AS)
(Division 4)
-
Bye
(Division 3)
T.B.C.
By 24 January 2023
Lowe House (3AS)
(Division 4)
-
Bye
(Division 3)
T.B.C.
By 24 January 2023
Rainhill Ex-Services 2 (3AS)
(Division 4)
-
Bye
(Division 3)
T.B.C.
By 24 January 2023
Parr Cons 1 (3AS)
(Division 4)
-
Bye
(Division 3)
T.B.C.
By 24 January 2023
Parr Cons 4 (3AS)
(Division 4)
-
Bye
(Division 3)
T.B.C.
By 24 January 2023
Peasley Cross (3AS)
(Division 4)
-
Bye
(Division 3)
T.B.C.
Second Round
By 20 February 2023
Scala (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
East Sutton 3 (3AS)
(Division 4)
Scala Snooker & Pool Centre
By 20 February 2023
Sidac 2 (3AS)
(Division 4)
Lost - Won
Lowe House (3AS)
(Division 4)
Sidac Sports & Social Club
By 20 February 2023
Parr Cons 1 (3AS)
(Division 4)
Lost - Won
Birchley (3AS)
(Division 4)
Parr Cons Workingmans Club
By 20 February 2023
East Sutton 1 (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
Unison (3AS)
(Division 4)
East Sutton Labour Club
By 20 February 2023
Peasley Cross (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
Windleshaw (3AS)
(Division 4)
Peasley Cross Conservative Club
By 20 February 2023
Sidac 1 (3AS)
(Division 4)
Lost - Won
Parr Cons 4 (3AS)
(Division 4)
Sidac Sports & Social Club
By 20 February 2023
Parr Cons 2 (3AS)
(Division 4)
Lost - Won
Rainhill Ex-Services 1 (3AS)
(Division 4)
Parr Cons Workingmans Club
By 20 February 2023
East Sutton 2 (3AS)
(Division 4)
Lost - Won
Rainhill Ex-Services 2 (3AS)
(Division 4)
East Sutton Labour Club
Quarter-Final
By 14 March 2023
East Sutton 1 (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
Scala (3AS)
(Division 4)
East Sutton Labour Club
By 14 March 2023
Parr Cons 4 (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
Peasley Cross (3AS)
(Division 4)
Parr Cons Workingmans Club
By 14 March 2023
Lowe House (3AS)
(Division 4)
Lost - Won
Birchley (3AS)
(Division 4)
Lowe House Social Club
By 14 March 2023
Rainhill Ex-Services 2 (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
Rainhill Ex-Services 1 (3AS)
(Division 4)
Rainhill Ex-Services Club
Semi-Final
On 18 April 2023
Parr Cons 4 (3AS)
(Division 4)
Lost - Won
East Sutton 1 (3AS)
(Division 4)
Unison Sports & Social Club
On 18 April 2023
Birchley (3AS)
(Division 4)
Won - Lost
Rainhill Ex-Services 2 (3AS)
(Division 4)
Unison Sports & Social Club
Final
On 25 April 2023
East Sutton 1 (3AS)
(Division 4)
Lost - Won
Birchley (3AS)
(Division 4)
Unison Sports & Social Club