Otley Snooker League -
Administrator - John Allen | otleysnookerleague@live.co.uk | 07804 285378
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Doubles Cup | George Emmett Trophy | Ronnie Lee Trophy | Singles Cup | Veterans |
Doubles Cup
  Match Date
Home Players
Hcp
 
Hcp
Away Players
Preliminary Round
1
By Wednesday, February 28, 2018
Harry Cooper
(Highroyds B)
Bradley Hallas
(Highroyds B)
30
0 - 2
6
David Graham
(Menstone B)
Jonny Westcott
(Menstone B)
2
By Wednesday, February 28, 2018
Jake Rushworth
(Menstone B)
Barney Rushworth
(Menstone B)
17
2 - 0
30
Ken Lodge
(Yeadon Cons A)
Tommy Murray
(Yeadon Cons A)
3
By Wednesday, February 28, 2018
Paul Atkinson
(Burley Social B)
Matt Steer
(Burley Social B)
-3
2 - 0
-3
Andrew Coates
(Addingham)
Phil Smith
(Addingham)
First Round
4
By Wednesday, March 21, 2018
Dave Leath
(Burley Social B)
Shaun Lilley
(Burley Social B)
-4
2 - 0
9
John Steval
(Falcon A)
John Allen
(Falcon A)
5
By Wednesday, March 21, 2018
Paul Wiseman
(Yeadon Libs)
Andy Harrison
(Yeadon Libs)
-13
0 - 2
24
Mark Davis
(Falcon B)
Ben Davis
(Falcon B)
6
By Wednesday, March 21, 2018
David Graham
(Menstone B)
Jonny Westcott
(Menstone B)
6
2 - 1
18
Dave Younger
(Hollygarth B)
Dave Longfield
(Hollygarth B)
7
By Wednesday, March 21, 2018
Raymond Clarke
(Falcon A)
Mick Brown
(Falcon A)
27
1 - 2
-16
Howard Dadge
(Otley Cons B)
John Knipe
(Otley Cons A)
8
By Wednesday, March 21, 2018
Adam Smithson
(Hollygarth A)
Keith Prince
(Hollygarth B)
2
0 - 2
27
Royston Lewis
(Highroyds A)
Chris Cooper
(Highroyds A)
9
By Wednesday, March 21, 2018
Paul Atkinson
(Burley Social B)
Matt Steer
(Burley Social B)
-3
2 - 0
6
Jez Benn
(Menstone B)
Aimee Benn
(Menstone B)
10
By Wednesday, March 21, 2018
Richard Smith
(Burley Social B)
Andy Dobson
(Burley Social B)
8
2 - 0
26
Karen Walton
(Hawkhill)
Glynnis Hartley
(Hawkhill)
11
By Wednesday, March 21, 2018
Malcolm Osborne
(Falcon B)
Dave Boyd
(Falcon B)
24
1 - 2
-15
David Horrix
(Menstone B)
Paul Dearing
(Menstone B)
12
By Wednesday, March 21, 2018
Neil Procter
(Yeadon Cons A)
Ben Procter
(Yeadon Cons A)
20
2 - 1
6
Darren Mitchell
(Hawkhill)
Jacques Andy
(Hawkhill)
13
By Wednesday, March 21, 2018
David Forrest
(Otley Social)
Mark Thompson
(Otley Social)
-10
2 - 1
11
Marcus McLeod
(Burley Social B)
Carl Parkin
(Burley Social B)
14
By Wednesday, March 21, 2018
Graham Elsworth
(Yeadon Cons A)
John Harrison
(Yeadon Cons A)
-9
1 - 2
15
Brian Dove
(Hawkhill)
Adam Cohen
(Hawkhill)
15
By Wednesday, March 21, 2018
Kevin Barras
(Otley Social)
Jeff Sharp
(Otley Social)
-3
2 - 0
17
Harold Longster
(Menstone C)
Brian Westcott
(Guiseley Factory Workers)
16
By Wednesday, March 21, 2018
Mohammad Abubakr
(Menstone C)
Oliver Burrows
(Menstone C)
14
2 - 0
17
Jake Rushworth
(Menstone B)
Barney Rushworth
(Menstone B)
17
By Wednesday, March 21, 2018
Lee Moss
(Hollygarth A)
Ian Turton
(Menstone C)
3
2 - 0
-13
Steve Parker
(Hawkhill)
Derek Coleman
(Hawkhill)
18
By Wednesday, March 21, 2018
Richard Chadwick
(Burley Social A)
Nick Miller
(Burley Social A)
5
0 - 2
27
David Gates
(Menstone A)
Marc Hill
(Menstone D)
19
By Wednesday, March 21, 2018
Jason Browne
(Burley Social A)
Lee Davey
(Burley Social A)
14
2 - 0
18
Dave Dixon
(Addingham)
Chris Jones
(Addingham)
Second Round
20
By Wednesday, April 11, 2018
Dave Leath
(Burley Social B)
Shaun Lilley
(Burley Social B)
-4
2 - 1
24
Ben Davis
(Falcon B)
Mark Davis
(Falcon B)
21
By Wednesday, April 11, 2018
David Graham
(Menstone B)
Jonny Westcott
(Menstone B)
6
2 - 0
-16
John Knipe
(Otley Cons A)
Howard Dadge
(Otley Cons B)
22
By Wednesday, April 11, 2018
Chris Cooper
(Highroyds A)
Royston Lewis
(Highroyds A)
27
2 - 1
-3
Paul Atkinson
(Burley Social B)
Matt Steer
(Burley Social B)
23
By Wednesday, April 11, 2018
Richard Smith
(Burley Social B)
Andy Dobson
(Burley Social B)
8
2 - 0
-15
Paul Dearing
(Menstone B)
David Horrix
(Menstone B)
24
By Wednesday, April 11, 2018
Neil Procter
(Yeadon Cons A)
Ben Procter
(Yeadon Cons A)
20
1 - 2
-10
David Forrest
(Otley Social)
Mark Thompson
(Otley Social)
25
By Wednesday, April 11, 2018
Adam Cohen
(Hawkhill)
Brian Dove
(Hawkhill)
15
2 - 0
-3
Kevin Barras
(Otley Social)
Jeff Sharp
(Otley Social)
26
By Wednesday, April 11, 2018
Mohammad Abubakr
(Menstone C)
Oliver Burrows
(Menstone C)
14
2 - 1
3
Lee Moss
(Hollygarth A)
Ian Turton
(Menstone C)
27
By Wednesday, April 11, 2018
Marc Hill
(Menstone D)
David Gates
(Menstone A)
27
0 - 2
14
Jason Browne
(Burley Social A)
Lee Davey
(Burley Social A)
Quarter-Final
28
By Monday, April 30, 2018
Dave Leath
(Burley Social B)
Shaun Lilley
(Burley Social B)
-4
0 - 2
6
David Graham
(Menstone B)
Jonny Westcott
(Menstone B)
29
By Monday, April 30, 2018
Chris Cooper
(Highroyds A)
Royston Lewis
(Highroyds A)
27
1 - 2
8
Richard Smith
(Burley Social B)
Andy Dobson
(Burley Social B)
30
By Monday, April 30, 2018
Mark Thompson
(Otley Social)
David Forrest
(Otley Social)
-10
2 - 0
15
Adam Cohen
(Hawkhill)
Brian Dove
(Hawkhill)
31
By Monday, April 30, 2018
Mohammad Abubakr
(Menstone C)
Oliver Burrows
(Menstone C)
14
2 - 1
14
Lee Davey
(Burley Social A)
Jason Browne
(Burley Social A)
Semi-Final
32
By Wednesday, May 16, 2018
Jonny Westcott
(Menstone B)
David Graham
(Menstone B)
6
2 - 0
8
Andy Dobson
(Burley Social B)
Richard Smith
(Burley Social B)
33
By Wednesday, May 16, 2018
Mark Thompson
(Otley Social)
David Forrest
(Otley Social)
-10
1 - 2
14
Mohammad Abubakr
(Menstone C)
Oliver Burrows
(Menstone C)
Final
34
On Tuesday, July 17, 2018 (20:00)
Jonny Westcott
(Menstone B)
David Graham
(Menstone B)
6
-
14
Mohammad Abubakr
(Menstone C)
Oliver Burrows
(Menstone C)