Reading & District Billiards & Snooker League -
Administrator - Andrew Bolter | Andy.bolter123@hotmail.co.uk |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Thatcham Snooker Club Championship | The EACOTT Cup | The Handicap Singles | The League Doubles Competition | The Pot Black Cup | The Reading & District Championship | The Six Red Championship |
The Handicap Singles
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
Preliminary Round
1
Thursday, December 31, 2009
Sam Henry
(Tilehurst C)
+35
2 - 0
+25
Colin North
(Tilehurst C)
2
Thursday, December 31, 2009
Mike Mitchell
(Thatcham A)
-15
1 - 2
+10
Luke Johnson
(Caversham Working Mens B)
3
Thursday, December 31, 2009
Lyndon Paxford
(Pangbourne A)
0
1 - 2
-20
Dale Prout
(Thatcham B)
4
Thursday, December 31, 2009
Leigh White
(Pangbourne A)
0
2 - 0
0
Tony Powell
(Thatcham A)
5
Thursday, December 31, 2009
Neil Winkworth
(Thatcham A)
-15
1 - 2
0
Aaron Watts
(Thatcham B)
6
Thursday, December 31, 2009
Dave Beakhouse
(Caversham Working Mens B)
-5
2 - 0
+5
Danny Langford
(Thatcham B)
7
Thursday, December 31, 2009
Roger Olney
(Tilehurst C)
+15
2 - 1
+5
Daryl Sowden
(Thatcham B)
8
Thursday, December 31, 2009
Colin Cowdrey
(Pangbourne D)
+15
2 - 0
+30
Colin Phillips
(Tilehurst C)
First Round
9
Sunday, February 28, 2010
Mark Alexander
(Thatcham A)
-10
2 - 1
0
Aaron Watts
(Thatcham B)
10
Sunday, February 28, 2010
Leigh White
(Pangbourne A)
0
2 - 0
+35
Sam Henry
(Tilehurst C)
11
Sunday, February 28, 2010
Ollie Keene
(Thatcham B)
+10
0 - 2
-15
Chris Rice
(Thatcham A)
12
Sunday, February 28, 2010
Roger Olney
(Tilehurst C)
+15
1 - 2
-10
Andy Bolter
(Thatcham A)
13
Sunday, February 28, 2010
Colin Cowdrey
(Pangbourne D)
+15
0 - 2
-5
Neil Rampton
(Thatcham B)
14
Sunday, February 28, 2010
Dale Prout
(Thatcham B)
-20
1 - 2
-10
Craig Marsh
(Thatcham B)
15
Sunday, February 28, 2010
Dave Beakhouse
(Caversham Working Mens B)
-5
0 - 2
+30
Andy Didcock
(Tilehurst C)
16
Sunday, February 28, 2010
Luke Johnson
(Caversham Working Mens B)
+10
2 - 0
+30
Rob Smith
(Beenham)
Quarter-Final
17
Monday, April 19, 2010
Chris Rice
(Thatcham A)
-15
0 - 2
-10
Craig Marsh
(Thatcham B)
18
Monday, April 19, 2010
Neil Rampton
(Thatcham B)
-5
2 - 1
-10
Andy Bolter
(Thatcham A)
19
Monday, April 19, 2010
Luke Johnson
(Caversham Working Mens B)
+10
2 - 0
-10
Mark Alexander
(Thatcham A)
20
Monday, April 19, 2010
Andy Didcock
(Tilehurst C)
+30
2 - 0
0
Leigh White
(Pangbourne A)
Semi-Final
21
Friday, May 28, 2010
Craig Marsh
(Thatcham B)
-10
1 - 2
+30
Andy Didcock
(Tilehurst C)
22
Friday, May 28, 2010
Neil Rampton
(Thatcham B)
-5
2 - 0
+10
Luke Johnson
(Caversham Working Mens B)
Final
23
Tuesday, June 15, 2010
Neil Rampton
(Thatcham B)
-5
2 - 3
+30
Andy Didcock
(Tilehurst C)