Exeter & District Snooker League - |
Administrator - Richard Reid | richardreidspurs@yahoo.co.uk | 07816227404 | ||||
League | Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe | |||
Cups | BREALY ROSE BOWL | CAPTAINS CUP DIV 1 | CAPTAINS CUP DIV 2 | GORDON MANN TRIPLES | GRAND MASTERS | HANDICAP SNOOKER | INTER CLUB KO (SCRATCH) | INTER TEAM KO | JOHN STREET CUP | PAIRS HANDICAP | SNOOKER OPEN | | |||
|
SNOOKER OPEN |
Match Date |
Home
Player |
Hcp |
Hcp |
Away Player | ||
First Round | ||||||
1 |
By Friday, December 20, 2019 (19:00) |
FELIX LAU (Heavitree Cons B) |
0
|
3 - 2 |
0
|
ANDY BISSETT (Heavitree Cons B) |
2 |
By Friday, December 20, 2019 (19:00) |
LEE SLUMAN (GWR West B) |
0
|
1 - 3 |
0
|
NEIL ALLUM (Pinhoe C) |
3 |
By Friday, December 20, 2019 (19:00) |
GARETH CLARK (Polsloe & Priory A) |
0
|
3 - 1 |
0
|
ALEX BUCKINGHAM (GWR West B) |
4 |
By Friday, December 20, 2019 (19:00) |
IAN MOORE (Polsloe & Priory B) |
0
|
3 - 0 |
0
|
JAMES MASON (Polsloe & Priory B) |
5 |
By Friday, December 20, 2019 (19:00) |
ISSEY YANAGISAWA (Heavitree Cons B) |
0
|
0 - 3 |
0
|
KEVIN KA CHUN (Heavitree Cons B) |
Second Round | ||||||
6 |
By Saturday, February 22, 2020 (19:00) |
BEN MELHUISH (Heavitree Cons B) |
0
|
2 - 3 |
0
|
JULIAN BRAY (GWR West C) |
7 |
By Saturday, February 22, 2020 (19:00) |
LEE HABEYAB (Allstars A) |
0
|
0 - 3 |
0
|
JAY BULLEN (Whipton Institute B) |
8 |
By Saturday, February 22, 2020 (19:00) |
GERAINT WILLIAMS (Whipton Labour A) |
0
|
3 - 0 |
0
|
FELIX LAU (Heavitree Cons B) |
9 |
By Saturday, February 22, 2020 (19:00) |
NEIL ALLUM (Pinhoe C) |
0
|
3 - 2 |
0
|
JAMIE DENHAM (Heavitree Cons A) |
10 |
By Saturday, February 22, 2020 (19:00) |
DAVID O'NEILL (Whipton Institute A) |
0
|
2 - 3 |
0
|
KEVIN KA CHUN (Heavitree Cons B) |
11 |
By Saturday, February 22, 2020 (19:00) |
GARETH CLARK (Polsloe & Priory A) |
0
|
3 - 2 |
0
|
IAN HEAVER (Whipton Institute B) |
12 |
By Saturday, February 22, 2020 (19:00) |
IAN MOORE (Polsloe & Priory B) |
0
|
3 - 0 |
0
|
MALCOLM HOBBS (Whipton Labour A) |
13 |
By Saturday, February 22, 2020 (19:00) |
MICHAEL STONE (Whipton Institute B) |
0
|
2 - 3 |
0
|
TONY GRIFFITHS (Whipton Institute B) |
Quarter-Final | ||||||
14 |
By Sunday, March 22, 2020 (19:00) |
TONY GRIFFITHS (Whipton Institute B) |
0
|
0 - 3 |
0
|
IAN MOORE (Polsloe & Priory B) |
15 |
By Sunday, March 22, 2020 (19:00) |
GERAINT WILLIAMS (Whipton Labour A) |
0
|
3 - 0 |
0
|
KEVIN KA CHUN (Heavitree Cons B) |
16 |
By Sunday, March 22, 2020 (19:00) |
JAY BULLEN (Whipton Institute B) |
0
|
3 - 2 |
0
|
GARETH CLARK (Polsloe & Priory A) |
17 |
By Sunday, March 22, 2020 (19:00) |
NEIL ALLUM (Pinhoe C) |
0
|
3 - 1 |
0
|
JULIAN BRAY (GWR West C) |
Semi-Final | ||||||
18 |
On Friday, September 4, 2020 (19:00) |
IAN MOORE (Polsloe & Priory B) |
0
|
2 - 3 |
0
|
JAY BULLEN (Whipton Institute B) |
19 |
On Friday, September 11, 2020 (19:00) |
GERAINT WILLIAMS (Whipton Labour A) |
0
|
1 - 3 |
0
|
NEIL ALLUM (Pinhoe C) |
Final | ||||||
20 |
On Thursday, September 24, 2020 (19:00) |
NEIL ALLUM (Pinhoe C) |
0
|
1 - 4 |
0
|
JAY BULLEN (Whipton Institute B) |