Norwich & District Handicap League -
Administrator - Jimmy Cross | jimmycross75@gmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups H'cap Scotch Pairs | H'cap Snooker Pairs | H'cap Snooker Singles | H'cap Snooker Subsidiary | H'cap Team KO |
H'cap Snooker Singles
  Match Date
Home Player
  Away Player
Preliminary Round
1
Saturday, November 19, 2016 (22:00)
Geoffrey Smith
(Woodside Whirlwinds)
3 - 0
Robert Curtis
(St Faiths Centre)
First Round
2
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Gareth Bartholomew
(St Faiths Centre)
0 - 3
Norrie Argyrou
(Bayer)
3
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Finley Brown
(Ludham A)
3 - 1
Chris Zanone
(Woodside C)
4
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Shane Pickett
(Woodside A)
0 - 3
Shaun Peacock
(St Philips A)
5
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Grant Miles
(Woodside C)
0 - 3
Colin Dunger
(Canary Social)
6
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Matthew Ellison
(Woodside A)
2 - 3
Carl Gill
(Woodside Whirlwinds)
7
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Bill Lakey
(Hethersett)
0 - 3
Simon Gooda
(Canary Social)
8
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Reggie Edwards
(Woodside B)
3 - 0
Liam Blofeld
(Woodside B)
9
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Roberto Facchini
(Broadland C)
1 - 3
Richard Floate
(Ludham A)
10
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Geoffrey Smith
(Woodside Whirlwinds)
3 - 2
Jon Hubbard
(Woodside C)
11
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Ray Levers
(Spireites )
0 - 3
Andy Rose
(Spireites )
12
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Sean Curtis
(St Faiths Centre)
3 - 0
Roger Reynolds
(Broadland B)
13
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Ryan Smith
(Woodside C)
3 - 0
Peter Cooper
(St Philips A)
14
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Jimmy Cross
(Spireites )
3 - 0
Alan Webster
(St Philips A)
15
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Darryl Newman
(St Philips A)
3 - 0
Luke Pinches
(Woodside C)
16
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Malcolm Myers
(St Philips A)
3 - 1
David Church
(Woodside Whirlwinds)
17
Saturday, December 17, 2016 (22:00)
Callum Davison
(Woodside B)
3 - 0
Fraser  Dobson
(Broadland C)
Second Round
18
Saturday, January 14, 2017 (22:00)
Reggie Edwards
(Woodside B)
3 - 2
Richard Floate
(Ludham A)
19
Saturday, January 14, 2017 (22:00)
Ryan Smith
(Woodside C)
3 - 2
Colin Dunger
(Canary Social)
20
Saturday, January 14, 2017 (22:00)
Geoffrey Smith
(Woodside Whirlwinds)
1 - 3
Andy Rose
(Spireites )
21
Saturday, January 14, 2017 (22:00)
Malcolm Myers
(St Philips A)
3 - 2
Finley Brown
(Ludham A)
22
Saturday, January 14, 2017 (22:00)
3 - 1
Shaun Peacock
(St Philips A)
23
Saturday, January 14, 2017 (22:00)
Darryl Newman
(St Philips A)
0 - 3
Sean Curtis
(St Faiths Centre)
24
Saturday, January 14, 2017 (22:00)
Jimmy Cross
(Spireites )
3 - 1
Carl Gill
(Woodside Whirlwinds)
25
Saturday, January 14, 2017 (22:00)
Simon Gooda
(Canary Social)
3 - 1
Callum Davison
(Woodside B)
Quarter-Final
26
Saturday, February 18, 2017 (22:00)
Sean Curtis
(St Faiths Centre)
3 - 0
Reggie Edwards
(Woodside A)
27
Saturday, February 18, 2017 (22:00)
Simon Gooda
(Canary Social)
3 - 0
Andy Rose
(Spireites )
28
Saturday, February 18, 2017 (22:00)
Ryan Smith
(Woodside C)
3 - 0
Jimmy Cross
(Spireites )
29
Saturday, February 18, 2017 (22:00)
Malcolm Myers
(St Philips A)
3 - 1
Norrie Argyrou
(Bayer)
Semi-Final
30
Saturday, March 25, 2017 (22:00)
Sean Curtis
(St Faiths Centre)
3 - 2
Malcolm Myers
(St Philips A)
31
Saturday, March 25, 2017 (22:00)
Simon Gooda
(Canary Social)
3 - 0
Ryan Smith
(Woodside C)
Final
32
Thursday, April 27, 2017 (19:00)
Simon Gooda
(Canary Social)
3 - 1
Sean Curtis
(St Faiths Centre)