Darley Dale and District Orme Snooker League - |
Open Individual Handicap |
Match Date |
Home
Player |
Hcp |
Hcp |
Away Player | ||
First Round | ||||||
1 |
On Tuesday, December 4, 2018 (19:30) |
Sam Lavelle (Edgefold Club Matlock) |
10
|
0 - 3 |
0
|
Ady Lowe (Crich Comrades Club) |
2 |
On Tuesday, December 4, 2018 (19:30) |
Darren Bunting (Bolehill Institute No 2) |
10
|
0 - 3 |
-20
|
Sean Dobney (Edgefold Club Matlock No 2) |
3 |
On Tuesday, December 11, 2018 (19:30) |
Graham Jones (Matlock Golf Club) |
-25
|
3 - 1 |
-5
|
Duncan Harwood (Edgefold Club Matlock) |
Second Round | ||||||
4 |
On Monday, January 7, 2019 (19:30) |
Martin Forster (Bolehill Institute No 2) |
15
|
0 - 3 |
-20
|
Sean Dobney (Edgefold Club Matlock No 2) |
5 |
On Tuesday, January 8, 2019 (19:30) |
Ricki Slack (Bolehill Institute No 1) |
-25
|
3 - 0 |
-10
|
Robert Muxlow (Edgefold Club Matlock) |
6 |
On Tuesday, January 8, 2019 (19:30) |
Nick Berry (Crich Comrades Club) |
5
|
3 - 2 |
-15
|
Ian McKay (Matlock Golf Club) |
7 |
On Wednesday, January 9, 2019 (19:30) |
Ady Lowe (Crich Comrades Club) |
0
|
3 - 0 |
10
|
Ade Smith (Crich Comrades Club) |
8 |
On Wednesday, January 9, 2019 (19:30) |
Mick Bunting (Bolehill Institute No 2) |
15
|
3 - 0 |
5
|
James Travis (Edgefold Club Matlock) |
9 |
On Wednesday, January 9, 2019 (19:30) |
Keith Manlove (Matlock Club) |
15
|
3 - 0 |
-5
|
Steve Bullock (Belper Strutt Club) |
10 |
On Thursday, January 10, 2019 (19:30) |
Keith Robertson (Bolehill Institute No 2) |
-10
|
3 - 1 |
15
|
Paul Holmes (Matlock Club) |
11 |
On Monday, February 11, 2019 (19:30) |
Graham Jones (Matlock Golf Club) |
-25
|
3 - 2 |
-15
|
Rob Dicken (Edgefold Club Matlock No 2) |
Quarter-Final | ||||||
12 |
On Tuesday, February 19, 2019 (19:30) |
Ricki Slack (Bolehill Institute No 1) |
-25
|
2 - 3 |
15
|
Mick Bunting (Bolehill Institute No 2) |
13 |
On Tuesday, February 26, 2019 (18:00) |
Graham Jones (Matlock Golf Club) |
-25
|
2 - 3 |
-10
|
Keith Robertson (Bolehill Institute No 2) |
14 |
On Tuesday, February 26, 2019 (19:30) |
Nick Berry (Crich Comrades Club) |
5
|
1 - 3 |
-20
|
Sean Dobney (Edgefold Club Matlock No 2) |
15 |
On Wednesday, February 27, 2019 (19:30) |
Keith Manlove (Matlock Club) |
15
|
3 - 2 |
0
|
Ady Lowe (Crich Comrades Club) |
Semi-Final | ||||||
16 |
On Wednesday, April 10, 2019 (19:30) |
Sean Dobney (Edgefold Club Matlock No 2) |
-20
|
3 - 2 |
-10
|
Keith Robertson (Bolehill Institute No 2) |
17 |
On Wednesday, April 10, 2019 (19:30) |
Keith Manlove (Matlock Club) |
15
|
2 - 3 |
15
|
Mick Bunting (Bolehill Institute No 2) |
Final | ||||||
18 |
On Friday, May 10, 2019 (19:00) |
Sean Dobney (Edgefold Club Matlock No 2) |
-20
|
1 - 4 |
15
|
Mick Bunting (Bolehill Institute No 2) |