Southport & District Amateur Snooker League -
Administrator - Chris Gill | chrisgill147@aol.com | Phil Green | southport.snooker.results@hotmail.com
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Atherton Cup | Birch Pairs | J.J.Birch Cup | J.W.Blyden Cup | J.W.Blyden Trophy | James Yates Trophy | Lucas Cup | Marshall Cup | Rickerby Cup |
Highest Breaks - Division | All League Century Breaks
  Player (Team) Highest Break
1
Garreth Hibbott (Fleetwood Hesketh A) 128
2
Ian Burns (Mere Brow A) 126
3
Paddy Tyndall (Argyle L.T.C.) 88
4
Trevor Wetton (Banks A) 86
5
Andy Rae (Les Dodd S.C. A) 59
6
Andy O'Hara (Snooker Centre A) 57
7
Mark Hopgood (Argyle L.T.C.) 55
8
Andy Gautrey (Tarleton B) 55
9
Andy Booth (Snooker Centre A) 53
10
Alan Tomlin (British Rail A) 52
11
Alan Waring (Tarleton A) 51
12
Martin Brown (Snooker Centre A) 51
13
Jason Bradley (Mere Brow A) 50
14
Chris Gill (Tarleton A) 49
15
Rob Iddon (Tarleton C) 49
16
Danny Jassi (Snooker Centre A) 47
17
Paul Roberts (Mere Brow A) 44
18
Steve Cooper (Argyle L.T.C.) 44
19
Karl Skelton (S & B C.C) 44
20
Chris Hoare (Tarleton A) 43
21
John Greenwood (Snooker Centre A) 42
22
Mark Radford (Stanley Club) 42
23
Marcus Jackson (Tarleton A) 40
24
Gavin Douglas (Argyle L.T.C.) 40
25
Russell Thornley (S & B C.C) 39
26
Colin Boston (Fleetwood Hesketh A) 39
27
Paul Wilson (Stanley Club) 38
28
Ryan Curry (Les Dodd S.C. A) 38
29
Steve Lunt (Les Dodd S.C. A) 38
30
Adrian Wilding (Mere Brow A) 38
31
Steve Forshaw (Argyle L.T.C.) 37
32
Graham Marsden (Mere Brow A) 36
33
Barney Newton (S & B C.C) 36
34
Dave Hulm (Fleetwood Hesketh A) 35
35
Ste Taylor (Stanley Club) 34
36
Tony Simpson (Scarisbrick A) 34
37
Phil Sutton (Banks A) 34
38
Andy Bridge (Banks A) 34
39
Dave Hartley (Argyle L.T.C.) 34
40
Steve Harrison (Tarleton A) 34
41
Roger Parkinson (Scarisbrick A) 33
42
Andrew Marsden (Tarleton B) 33
43
Mark Rimmer (Fleetwood Hesketh A) 32
44
Stuart Evans (Fleetwood Hesketh A) 32
45
Andy Danks (Les Dodd S.C. A) 31
46
Billy Evans (British Rail A) 31
47
Paul Taylor (British Rail A) 31
48
John Hooton (Snooker Centre A) 31
49
Jimmy Graham (Snooker Centre A) 29
50
Dave Cottam (Mere Brow A) 29
51
Andy Hardisty (Banks A) 29
52
D Williams (Les Dodd S.C. A) 29
53
Ian Gautrey (Tarleton B) 29
54
Jason Swarbrick (Tarleton B) 29
55
John Nelson (Tarleton C) 29
56
Andy Bolton (Tarleton C) 26
57
Gary Flynn (Scarisbrick A) 25
58
Dave Nelson (Tarleton C) 25
59
Arnie Sothern (Tarleton A) 25
60
Phil Keep (Mere Brow A) 23
61
Paul Parker (S & B C.C) 22
62
Alex Lennie (Tarleton C) 21
63
Peter Harrison (Les Dodd S.C. A) 21