Reading & District Billiards & Snooker League -
Administrator - Andrew Bolter | Andy.bolter123@hotmail.co.uk |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Thatcham Snooker Club Championship | The EACOTT Cup | The Handicap Singles | The League Doubles Competition | The Pot Black Cup | The Reading & District Championship | The Six Red Championship |
The League Doubles Competition
  Match Date
Home Players
Hcp
 
Hcp
Away Players
Fourth Round
1
Sunday, January 31, 2010
(Caversham Working Mens A) Peter Lofts
(Caversham Working Mens A) Jason  Woolcock
-10
0 - 2
+15
Jonny Russell (Goring B)
Mel Howard (Goring B)
2
Sunday, January 31, 2010
(Thatcham B) Daryl Sowden
(Thatcham A) Tony Powell
+3
1 - 2
-10
Dale Prout (Thatcham B)
Aaron Watts (Thatcham B)
3
Sunday, January 31, 2010
(Pangbourne A) Leigh White
(Pangbourne A) Lyndon Paxford
0
2 - 0
-12
Mike Mitchell (Thatcham A)
Mark Alexander (Thatcham A)
4
Sunday, January 31, 2010
(Thatcham B) Danny Langford
(Thatcham B) Ollie Keene
5
0 - 2
-12
Chris Rice (Thatcham A)
Andy Seymour (Bimmer) (Thatcham B)
5
Sunday, January 31, 2010
(Thatcham A) Neil Winkworth
(Thatcham A) Andy Bolter
-12
2 - 1
-6
Craig Marsh (Thatcham B)
Neil Rampton (Thatcham B)
6
Sunday, January 31, 2010
(Tilehurst C) Colin Phillips
(Tilehurst C) Andy Didcock
+30
2 - 0
+25
Roger Olney (Tilehurst C)
Sam Henry (Tilehurst C)
7
Sunday, January 31, 2010
(Caversham Working Mens A) Doug Ewing
(Caversham Working Mens A) Ian Gregory
-20
2 - 1
+20
Andrew Millard (Pangbourne A)
Chris Murphy (Pangbourne A)
8
Sunday, January 31, 2010
(Tilehurst A) Peter Doyle
(Tilehurst A) Carl Rapley
+5
2 - 1
+22
Colin Cowdrey (Pangbourne D)
Rob Smith (Beenham)
Quarter-Final
9
Thursday, March 18, 2010
(Caversham Working Mens A) Ian Gregory
(Caversham Working Mens A) Doug Ewing
-20
2 - 0
-10
Dale Prout (Thatcham B)
Aaron Watts (Thatcham B)
10
Thursday, March 18, 2010
(Thatcham B) Andy Seymour (Bimmer)
(Thatcham A) Chris Rice
-12
2 - 0
+5
Peter Doyle (Tilehurst A)
Carl Rapley (Tilehurst A)
11
Thursday, March 18, 2010
(Tilehurst C) Andy Didcock
(Tilehurst C) Colin Phillips
+30
2 - 1
-12
Andy Bolter (Thatcham A)
Neil Winkworth (Thatcham A)
12
Thursday, March 18, 2010
(Goring B) Mel Howard
(Goring B) Jonny Russell
+15
2 - 0
0
Lyndon Paxford (Pangbourne A)
Leigh White (Pangbourne A)
Semi-Final
13
Monday, May 10, 2010
(Tilehurst C) Colin Phillips
(Tilehurst C) Andy Didcock
+30
0 - 2
-12
Andy Seymour (Bimmer) (Thatcham B)
Chris Rice (Thatcham A)
14
Monday, May 10, 2010
(Caversham Working Mens A) Doug Ewing
(Caversham Working Mens A) Ian Gregory
-20
2 - 0
+15
Mel Howard (Goring B)
Jonny Russell (Goring B)
Final
15
Tuesday, June 15, 2010
(Caversham Working Mens A) Ian Gregory
(Caversham Working Mens A) Doug Ewing
-20
2 - 3
-12
Andy Seymour (Bimmer) (Thatcham B)
Chris Rice (Thatcham A)